Одберете го начинот на кој стоите и дознајте што им кажува тоа на луѓето околу вас

Говорот на телото е невербален начин на комуникација што открива многу за нашето мислење, расположение и карактер, без воопшто да отвориме уста.

Дали и вие погрешно го нанесувате дезодорансот? Еве кој е вистинскиот начин да го правите тоа!

Погледнете кои се највообичаените грешки и во иднина трудете се истите да ги избегнувате.

Најдобриот и најдискретниот начин да престанете да икате

Икањето може да се појави во многу незгодни моменти...

Среќата не е вродена, таа е начин на размислување

Суштината на среќата е да верувате дека ја имате!

Дознајте дали цело време погрешно ги користевте марамчињата за отстранување на шминка

Доколку не ги користите правилно, тогаш набрзо ќе забележите лоши ефекти на лицето.

Пронајден е нов ефективен начин на ослободување од стресот

Психолозите отсекогаш велеле дека кога партнерите спијат прегрнати, тоа е знак на топла и емотивна љубовна врска.

Претворете ги старите тесни фармерки во ултра модерно парче облека

Имате тесни фармерки кои толку ви досадиле што повеќе не сакате да ги носите? Ова е вистинското решение за нив!

4 кратки приказни кои ќе го променат начинот на кој размислувате

„Секогаш има простор за приказна која може да ги транспортира луѓето на некое друго место.“ - Џ. К. Роулинг

3 универзални начини на шминкање кои ѝ стојат добро на секоја жена

Ви ги претставуваме универзалните начини на шминкање кои ќе го направат вашиот изглед посјаен, без разлика на бојата и нијансата на тенот, обликот на очите или бојата на косата.

Тест на личност: Како изгледа чинијата во која јадете?

Би се изненадиле што сè може да зборува за вашиот карактер.

За здрава и негувана коса: Бојадисувајте ја косата со кафе!

Ако ја бојадисувате косата, сигурно се соочувате со испукани врвови, безживотен изглед, кршење на влакното и паѓање.