27 мај 2019 | Кафе пауза

Водич низ машките комплименти: Што всушност тие ни кажуваат?

Ги издвоивме неколкуте чести комплименти кои секоја жена ги добива од својот партнер и одлучивме да ги дешифрираме.
Датум: 27 мај 2019
, Автор:

Според познат руски психолог: Образованата жена не треба да се мажи за мајстор

„Еден ден, кај мене во ординација дојде Марија. Нејзиниот проблем бил што не можела да си најде маж.“
Датум: 27 мај 2019
, Автор:

Зошто зафатените мажи гледаат по други жени?

Ретки се оние жени на кои ќе им биде сеедно кога ќе забележат дека погледот на нивниот партнер се вперува во друга жена. Тоа може да им ја заниша самодовербата.
Датум: 27 мај 2019
, Автор:

Тест што ќе ви открие која е доминантната страна на вашиот мозок

Првото нешто што го забележавте на сликата ќе ви открие која страна од вашиот мозок е доминантна.

Жените кои знаат што сакаат се родени во овие хороскопски знаци

Жените со овие хороскопски знаци не само што знаат што сакаат од нивниот живот, туку секогаш наоѓаат начин да го добијат она што го сакаат.

Како правилно се пишува буквата „Х“?

Илјадници луѓе се впуштија во оваа сосема бесмислена расправа, а повеќето велат дека само еден начин е правилен.
Датум: 27 мај 2019
, Автор:

Лесна салата со краставица и авокадо

Освежувачкиот вкус на краставицата и фета сирењето, во комбинација со хранливото авокадо, ќе ја направи оваа салата вашиот омилен оброк.

Што значи ако често гледате пеперутки?

Доколку сте забележале дека ги гледате овие суштества почесто од вообичаено, најверојатно ве чекаат добри нешта.

Како да ѝ ставите крај на врската без подоцна да зажалите?

Дали сте сосема сигурни дека вашиот партнер не е личноста за вас?

9 „мрзливи“ вежби за одличен задник

Доколку мислите дека добро оформениот задник е само за ѕвездите кои можат да си дозволат лични тренери, размислете повторно.

Чернобил наспроти Фукушима: Која катастрофа беше поголема?

Кои околности се слични кај Фукушима и кај Чернобил и кој настан предизвикал повеќе штета?

25 незаборавни цитати од Никола Тесла

Ако некогаш постоел човек што можел да ја смени реалноста, тоа дефинитивно бил Тесла.
12