29 јануари 2019 | Кафе пауза

9 знаци дека вашиот партнер ве прави депресивни

Ако често сте несреќни со партнерот, ако ви е непријатно, ако сте под стрес и ако се чувствувате исцрпено, тоа се знаци за деструктивен однос.

Зошто не смеете да го игнорирате воспалението на синусите?

Дали постојано имате главоболки, не можете да дишете низ носот, а немате никакви симптоми на грип или настинка?

Енергетските пијалаци не ја зголемуваат продуктивноста

Најчесто енергетските пијалаци се рекламираат како одлично решение за моментите кога сте без енергија, па не е ни чудно што младите ги консумираат навистина често.

14 совети со кои засекогаш ќе се ослободите од негативните мисли

Можеби сметате дека негативните мисли се дел од животот, но не треба да им дозволувате да владеат со вас.

Астрологијата открива една реченица што вашиот знак треба веднаш да ја чуе

Доколку премногу залутате со мислите, добро е да слушнете нешто што ќе ве потсети на нештата што се навистина важни.

Антиверенички прстен со моќна порака за девојките што се одбираат себеси

Па, дали и вие би се почестиле со ваков прстен? Без разлика дали сте сингл, во врска или во брак... вие заслужувате да се сакате себеси и да одвојувате време само за себе.

Како да се ослободите од болвите на вашето куче?

Наездата на болви е непријатна и за вас и за вашето куче. Но постојат неколку безбедни начини да се ослободите од овие паразити.

Дали постои најлош начин на умирање?

Одредувањето кој начин на умирање е најлош е навистина субјективно.

Што ќе се случи со вашето тело ако секоја вечер пред спиење јадете по една лажичка мед?

Ако секоја вечер пред спиење изедете лажичка мед, ќе се изненадите од резултатите.

7 нешта што им се познати на сите чии родендени се во зима

Без разлика дали сакате да го прославувате вашиот роднден или не, без сомнение секој има посебен ден којшто е само негов.