мус | Кафе пауза

Рецепт за освежителен мус од лимон

Погледнете како да го направите овој десерт за кој ви се потребни само три состојки.

Рецепт за вкусен и брз мус со црно чоколадо и јогурт

Кога имате зафатена недела и немате време за правење десерти, можете да го пробате овој брз и лесен мус!

Мус колач од чоколадо: Кремасто задоволство без печење

Направете вкусен десерт за кој не ви е потребна рерна.

Десерт во чаша: Меден мус

Речиси не постои некој што може да одолее на мирисот на вкусен десерт. Ако сакате вашиот десерт да изгледа и да мириса убаво, тогаш овој рецепт е вистинскиот за вас.

Овошен мус со чоколадо

Пробајте го овој одличен брз и освежувачки десерт што сигурно ќе ви се допадне.

Рецепт на денот: Чоколаден мус со нане и боровинки

Спојот на нане и чоколадо е вистински мал рај за љубителите на слатките задоволства.

Готов за момент: Чоколаден мус кој нема да се „фати“ за вашиот струк

За овој вкусен чоколаден десерт потребни ви се само неколку минути. Дали може да биде подобро?

Освежувачки летен десерт: Сладок мус од јагоди

Јагодите се едни од најубавите летни овошки со кои можете да направите најразлични освежителни рецепти, посебно за жешките денови.

Вкусен десерт за благ почеток на неделата: Лесен чоколаден мус

Вкусен и лесен за правење, овој чоколаден десерт совршено ќе го дополни секој оброк!

Чоколаден десерт готов за помалку од 10 минути

Кога ви се јаде нешто благо, а немате многу време за подготвување, чоколадниот мус е совршениот десерт...
Датум: 13 ное 2014
, Автор:

Мус од кафе

Неодолив спој на чоколаден крем и омилениот црн пијалак за целосно уживање
Датум: 11 сеп 2014
, Автор:
12