Драги девојки, принцот на бел коњ нема да ве спаси од самите себеси

Најголемата и највредната лекција која можете да ја научите во вашиот живот е дека никој не може да ве спаси од самите себеси, ниту пак да ве направи среќни. Вие самите треба да го сторите тоа.

Креативни начини да го „поправите“ скршениот екран на вашиот смартфон

Можеби смартфоните целосно го сменија светот, но тие воопшто не се без маани.

Ова момче е толку талентирано за шминкање што нема да ви се верува дека е тој на овие фотографии

Запознајте го Ричард Шаефер, 21-годишен мејкап артист кој се трансформира себеси во принцезите од неговите омилени Дизни филмови.

5 модни додатоци со кои ова лето ќе бидете едноставно неодоливи

Модните додатоци се одличен начин да го освежите вашиот изглед и да го направите поличен и повпечатлив.

Запознајте ја Ејва Кларк, прекрасната мала албино црнкиња

Откако Ејва Кларк се родила, нејзините родители веднаш забележале дека има нешто различно кај неа...

Освежувачки летен десерт: Сладок мус од јагоди

Јагодите се едни од најубавите летни овошки со кои можете да направите најразлични освежителни рецепти, посебно за жешките денови.

28 бесплатни работи кои треба да ги направите ова лето

Постојат две работи што ги сакаме најмногу на светот: Лето и штедење пари.

60-годишен маж станал модел благодарение на неговата густа брада

Филип Дима е толкувач на правото чија брада го инспирирала да направи промена во кариерата.

Дознајте кои работи се непростливи за секој хороскопски знак

Добро е да знаете на што треба да внимавате кога сте во нивно присуство, бидејќи постојат работи кои тие никогаш не би можеле да ви ги простат.

4-те најважни лекции за чувствителните личности

Чувствителните личности никогаш не треба да ја игнорираат својата емотивност.

10 знаци дека треба помалку да го користите вашиот телефон

Ќе се препознаете ли и вие во некои од овие ситуации?
12