младост | Кафе пауза - Part 3

Секоја фризура има своја симболика: Што стои зад фризурата „две плетенки“?

Симпатичното девојче со уште посимпатично име, Пипи Долгиот Чорап, е омилен лик од детството на многумина.

Овие 4 еликсири на младоста, убавината и долговечноста ќе ве одушеват со нивните резултати!

Секој сака да ја задржи младоста што е можно подолго, а со овие рецепти тоа и не е толку невозможно...

Еликсир на младоста: Откриена е тајната за долгиот животот на Французите

Дански научници истражувале што придонесува за долгиот и здрав на Французите кои имаат исхрана која е богата со заштитени масти.

Книга: „Љубов“ – Лоранс Плазне

Роман кој ќе ве одведе во други времиња и светови...
Датум: 22 окт 2014
, Автор:

Совети за 20-годишниците: Како да го извлечете најдоброто од себе?

Еве како во екот на младоста да го извлечете најдоброто од себе.
Датум: 29 сеп 2014
, Автор:

7 мудри совети од нашите баби и дедовци

Бабите и дедовците имаат големо животно искуство кое несебично го споделуваат со своите внуци. Ова се дел од најчестите мудри совети од нашите баби и дедовци.
Датум: 04 авг 2014
, Автор:

Книга: „Пламен сјај“ – Трејси Шевалие

Книгата е одлична за опуштено летно попладне, со леснотија ве носи во едно друго, поинакво време, а со последната страница ве враќа назад, но со чувство за носталгија кое трае.

15 работи кои секоја девојка треба да ги направи во своите 20-ти

Светот ви изгледа како голема шарена експлозија на неограничени можности а животот е приказна која сами ја пишувате. Еве што треба да направите во оваа декада од вашиот живот.
Датум: 09 јун 2014
, Автор:

5 филмови за студентскиот живот

Ви предлагаме 5 филмови кои се бават со оваа тема, секој од нив од различен аспект.

Книга: „Норвешка шума“ – Харуки Мураками

Книга за загубата, за лузните на душата кои не закрепнуваат се додека вистинската љубов не не потсети дека можеме да сакаме и со скршено срце.

5 работи за кои не треба да се грижите во 20-те години од животот

20-те години се можеби најубавиот период во животот, но и се период на борба, ранливост и страв. Еве кои се петте работи за кои не треба да се грижите, за вистински да уживате и да ја живеете младоста.

Имаш пошта

Ќе се вљубите едно сосем обично утро, по подготвеното кафе донесено во кревет. Тогаш ќе ви светне една прекрасна идеја – го/ја сакам. Како пошта. Динг-донг – имате пошта.
Датум: 23 фев 2014
, Автор: