ТВ серија: Помлада (Younger)

ТВ серија за една жена во 40-тите која се обидува да си ја обнови кариерата така што вели дека има 26 години

3 едноставни вежби за тело без целулит

Целулитот во никоја ситуација не помага да изгледате атрактивно, но постојат неколку начини на кои можете брзо да се справите со него.

Следете ги овие 3 чекори и ќе ја откриете љубовта на вашиот живот

За да ја откриете љубовта на вашиот живот вие мора да бидете отворени, искрени и подготвени да се предадете себе на некој друг...

Еликсир на младоста: Откриена е тајната за долгиот животот на Французите

Дански научници истражувале што придонесува за долгиот и здрав на Французите кои имаат исхрана која е богата со заштитени масти.

9 стереотипи за жените кои мора веднаш да се заборават

Верувале или не, некој мажи сè уште веруваат дека жените не знаат како сами да сменат сијалица.

6 оригинални начини да го користите ајлајнерот

Мејкап артистот Лиз Оливер ни предлага 6 колоритни и сосема неочекувани изгледи на очите кои ви препорачуваме да ги пробате уште викендов. Храбри се и неконвенционални, но одлични за пролетните и летните денови.
Датум: 30 апр 2015
, Автор:

11 неверојатни причини зошто да им дадете шанса на уметниците

Уметниците се голем предизвик кога станува збор за љубовта. Иако се изгубени и немаат чувство за време, сепак вреди да им дадете шанса. Еве зошто.

5 ситуации во кои е добро да не носите танга

Гинеколозите не препорачуваат да се носат танга гаќички бидејќи се работи за тенко парче облека од малку материјал кое лесно се поместува и создава триење, како резултат на што може да се појави црвенило, иритација и инфекција.
Датум: 30 апр 2015
, Автор:

23 маки кои ги сфаќаат само љубителите на книги

Длабоко навлезени во книжевниот свет, љубителите на книгите се соочуваат со тешки маки.

7 особини на слободоумниците поради кои им симнуваме капа

Креативност, иновативност и отфрлање на општествените норми се главните особини на слободните умови поради кои тие се достојни за почит.

Како функционира женскиот оргазам? Ова видео го објаснува тоа во детали

Женскиот оргазам е предмет на безброј истражувања, дебати, па и на неколку митови. Што се случува со мозокот при оргазмот? Што всушност ја сочинува фамозната Г-точка? Погледнете го видеото...
Датум: 30 апр 2015
, Автор:
12