младешки изглед | Кафе пауза

4 фризури што им одговараат на сите, без оглед на изгледот, стилот и возраста

Совршената фризура што одговара на вашето лице ќе внесе свежина во вашиот секојдневен изглед.

Ова се 3-те најубави и младолики хороскопски знаци

Овие 3 хороскопски знаци изгледаат многу помладо и речиси ништо не влијае на нивната убавина. Без оглед на возраста, тие се активни, весели и често личат на тинејџери.

10 совети за облекување што ќе направат да изгледате 10 години помладо

Можеби уште се чувствувате млади, а ако сакате да изгледате така како што се чувствувате, треба да знаете дека облеката игра доста значајна улога.

Како вашата кожа да биде помлада и посјајна за само 4 седмици?

Овој план ќе ви ги обезбеди потребните насоки како да направите вашата кожа да изгледа помлада и да ви помогне да ја постигнете целта. Но, важно е да бидете доследни.

Со регулирање на нивото на овие хормони ќе живеете подолго и ќе изгледате помладо

Хормоните играат голема улога во здравјето на жените, а за да се одржи оптимална рамнотежа на хормоните, потребно е да се промени начинот на живот.

7 нијанси на лакови за нокти што ги прават вашите раце да изгледаат помлади

Иако е тешко да се справите со потемните дамки, брчки и вени, постои трик што можете да го искористите за подмладување на рацете.

10 совети што ќе ви помогнат да изгледате помладо

Кога размислувате како да го задржите младешкиот изглед, почнувате да читате за различни серуми и лосиони што ветуваат вечна младост.

7 навики за продолжување на младоста: Овие ситници значат многу, а потребни ви се само неколку минути

Постојат корисни навики што ќе направат годините да бидат само број, а во продолжение прочитајте кои 7 навики ќе ви помогнат да изгледате помладо.

Кога изгледате помладо од вашата возраст тоа може да биде знак на интелигенција – откриваат истражувачите

Ви откриваме како IQ-то влијае на вашето здравје и изглед како што стареете, затоа што никогаш не е доцна да си помогнете на ова поле.

Секоја жена треба да го знае рецептот за оваа маска: Вашата кожа ќе изгледа 10 години помладо

Сè повеќе дерматолози препорачуваат да правите сами сè што се употребува за нега на кожата, а овој совет го применуваат многу познати дами.

8 трикови со кои ќе изгледате како модна кралица

Следете ги овие совети и изградете го вашиот нов стил, со кој ќе го задржите и негувате и младиот дух.
12