мали | Кафе пауза

11 знаци дека вашето дете е генијалец

Вие, како и секој родител, сте горди на вашето дете, но нешто вас говори дека тоа е понапредно од неговите врсници.

6 начини кои ќе ви помогнат да не се чувствувате виновни поради малите задоволства што си ги дозволувате

Сите ние си имаме некои мали задоволства кои нѐ прават среќни, но за кои знаеме дека не се баш најдобри за нас.

Мали лаги кои треба веднаш да престанете да ги кажувате!

Без разлика дали е тоа мала или голема лага, дали се лажеме себеси или другите...

13 причини зошто треба да ги сакате вашите мали гради

Започнувајќи од чувствување поголемо задоволство во кревет, па сè до привлекување подобри мажи, науката вели дека вашите мали гради ви носат многу придобивки во животот.

12 најромантични мали градови во Европа

Овие 12 места низ Европа гарантираат мирен и романтичен одмор за вас и вашиот партнер.
Датум: 29 окт 2014
, Автор:

Најмалечките и најслатки глувчиња што некогаш ќе ги видите

Иако во глобала се сметаат за напаст, особено кога ќе најдеме некој во нашиот дом како ја јаде нашата храна и се шета низ и под секое парче мебел кое постои, глувчињата знаат да бидат навистина слатки.

Мали задоволства за кои вреди да се живее

Не е потребно многу за да бидете среќни. Погледнете кои се малите задоволства во животот, кои речиси секогаш ќе успеат да измамат насмевка на вашето лице.

20 животни задоволства кои дефинитивно се потценети

Ова се 20 пријатни и слатки задоволства спакувани во само еден миг, кои навистина нè прават посреќни.
Датум: 19 мар 2014
, Автор:

15 шармантни италијански гратчиња за идеална прошетка

Обидете се да ги погледнете овие 15 волшебни италијански гратчиња кои шармираат со својата посебност, а да не помислите дека тие се местата во кои живеат измислените ликови од бајките.

Како дечињата гледаат на бракот?

Група мали дечиња биле прашани на кој начин возрасните луѓе решаваат со кого да стапат во брак, а добиените одговори се забавни и многу слатки.
12