лимон | Кафе пауза

Диета со лимон: За една недела исфрлете ги сите отрови од телото!

Лимонот може да ви помогне не само да го изгубите вишокот килограми туку и да се ослободите од токсините и да изградите силен имунитет!

Рецепт за италијански колач со лимон и бело чоколадо

Денес ви споделуваме рецепт за италијански десерт кој не само што е едноставен за подготовка туку ги содржи и автентичните вкусови од југот на Италија!

Парче лимон за подобар сон

Дали знаевте дека лимонот се карактеризира со смирувачко дејство кое може да биде одличен сојузник во борбата против несоница?

Рецепт за освежителен мус од лимон

Погледнете како да го направите овој десерт за кој ви се потребни само три состојки.

Одлични трикови за сите домаќинки: Како да ја искористите кората од лимонот?

Повеќето луѓе ја фрлаат кората од лимонот, но овие совети и врвни трикови како да ја искористите кората ќе ве воодушеват.

Рецепт за колач со афион и крем од лимон

Погледнете го овој рецепт за едноставен, но сочен колач од афион.

Како да спречите појава на кафени точки на неискористеното авокадо?

Ако не сте сигурни како да го зачувате неискористениот дел од авокадото, треба да го проверите овој генијален трик!

Измешајте ги овие две состојки и ниту еден комарец нема да ви се приближи

Комарците се вистински кошмар, а ги има сè повеќе во овој период. За среќа, постои едноставен трик кој ќе ви помогне да се спасите од нив.

Овој прекрасен италијански ресторан е идеална локација за летните вечери

Ресторанот Да Паолино со години привлекува посетители од целиот свет поради својата медитеранска кујна и стогодишните лимонови дрвја кои ја украсуваат терасата.