09 јуни 2020 | Кафе пауза

Во 5 чекори: Како да му кажете „не“ на вашето дете и да се придржувате до тоа?

Кога станува збор за поставувањето граници на сопственото дете, на многу родители им е многу тешко да се справат со забраните.

Чудесен лек од природата: Ова растение лекува многу болести

Црниот слез е растение кое се користело во народната медицина уште од античко време. За лекување се користат листовите, цветовите и коренот на растението.

Тест: Водната површина што најмногу ве привлекува открива тајна за вас

Водата е тесно поврзана со вашиот психички и емоционален склоп и со сферата на несвесното. Изберете ја сликата што најмногу ве привлекува и откријте нешто за себе.

4 иритирачки прашања што никогаш не треба да му ги поставувате на партнерот

Мажите не само што никогаш не сакаат да ги слушнат овие прашања, туку тие може да ги уништат вашите шанси за заедничка иднина.

6 хороскопски знаци со кои е предизвик да бидете во врска

Со некои луѓе е многу лесно да бидете во врска затоа што тие се отворени, опуштени и грижливи. Но, има и такви со кои е тешко да бидете во врска.

Банана шминка: Најновиот тренд во шминкањето

На профилите на Инстаграм оваа шминка стана многу популарна. Станува збор за така наречената банана шминка, односно жолта сенка за очи. Овој тренд го започнала уметницата Паз Сајкс која вели дека инспирација и бил карантинот.

Овој прекрасен италијански ресторан е идеална локација за летните вечери

Ресторанот Да Паолино со години привлекува посетители од целиот свет поради својата медитеранска кујна и стогодишните лимонови дрвја кои ја украсуваат терасата.

Мистериозното место од најлошиот кошмар: Дали ова е најстрашната опседната куќа во светот?

Мистериозната куќа е голема туристичка атракција и ја посетуваат луѓе кои веруваат во духови како и љубителите на чудните феномени.