Измешајте ги овие две состојки и ниту еден комарец нема да ви се приближи

Измешајте ги овие две состојки и ниту еден комарец нема да ви се приближи

Комарците се вистински кошмар, а ги има сè повеќе во овој период. За среќа, постои едноставен трик кој ќе ви помогне да се спасите од нив. Овој рецепт кружи на социјалните мрежи и гарантира дека инсектите повеќе нема да ви приоѓаат доколку ги измешате овие две состојки. Потребен ви е еден лимон пресечен на половина во кој треба да наредите каранфилчиња. Според искуствата на корисниците на социјалните мрежи, овој трик помага и против мувите, а исто така го освежува и просторот.

Измешајте ги овие две состојки и ниту еден комарец нема да ви се приближи

Дознајте кои билки со сигурност ќе ги избркаат комарците од вашиот дом.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар