лето 2021 | Кафе пауза

Очила за сонце што сите ќе ги носат ова лето

Оваа година во мода е футуристичкиот дизајн, но и златната боја на рамките, а во продолжение погледнете ги моделите што ќе бидат популарни ова лето.

Модни трендови што ќе бидат популарни ова лето

Ова лето ќе биде исклучително шарено кога станува збор за модата и ќе доминираат трендовите што беа популарни во текот на 90-тите години.

Краток љубовен хороскоп за ова лето: Предвидувања за сите хороскопски знаци

Љубовниот хороскоп за ова лето носи добри прогнози за луѓето кои бараат сродна душа.

6 модели на здолништа што ќе бидат популарни ова лето

Иако долгите фустани се најчестиот избор за потоплото време, не потценувајте ја моќта на здолништата.

Како вашите нокти да бидат уникатни ова лето?

Оваа сезона е дозволено сè, но некои трендови ќе го подигнат вашиот маникир на повисоко ниво.

5 модерни фризури што ќе сакате да ги пробате ова лето

Оваа сезона, експертите за убавина велат дека во тренд ќе биде средна должина на косата, а во продолжение погледнете кои фризури ќе бидат најпопуларни ова лето.

4 модни трендови што ќе доминираат ова лето

Сезоната пред нас ќе ја одбележат разиграни бои и интересни модели, но и враќањето на трендовите од 90-тите години.

Бои што ќе бидат хит ова лето: Дали сте подготвени за овие храбри комбинации?

Трендовите кои ги најавуваат дизајнерите, модните блогерки и инфлуенсерките вклучуваат мноштво светли бои, па дури и нивна меѓусебна комбинација.

Каков накит ќе се носи ова лето?

Погледнете кои се 6-те најдобри модни додатоци што ќе бидат задолжителен детаљ на вратот и на рацете ова лето.