лето 2021 | Кафе пауза

Задолжително парче облека за ова лето: Сечените фустани се нов тренд

Сечените фустани се тренд што го гледаме насекаде, а во продолжение погледнете неколку интересни модели.

Слоевитите белезици се повторно во мода: Еве како да ги носите

Слоевитите белезици беа огромен пред десетина години, кога беше речиси задолжително да се „натрупуваат“ белезици на зглобовите.

Здолништата за играње тенис се хит ова лето: Еве како да ги носите

Здолништата за играње тенис беа исклучително популарни во 90-тите години на минатиот век, а модните експерти се согласуваат дека тие се задолжителни за ова лето.

Овој модел на сандали е задолжителен за ова лето

Сандалите се неизбежно модно парче во текот на летото, а трендот што сигурно нема да можете да го избегнете оваа сезона се популарните „puffy“ сандали.

20 идеи за летен маникир што ќе сакате да ги копирате

Ако барате инспирација, погледнете ги овие 20 летни маникири за кои е потребно малку трпеливост, но крајниот резултат нема да ве разочара.

Ова се најдобрите шешири за ова лето

Веројатно знаете дека шеширите не се само моден додаток, туку имаат и функција да нè штитат од сонцето и од штетното УВ-зрачење.

3 водечки трендови за шминкање за ова лето

Летото пристигна и време е да се свртите кон светлите бои и кон некои малку поинтересни начини на шминкање.

Најпопуларните трендови за ова лето според ТикТок

Судејќи според она што е најмногу барано на ТикТок, ова се најпопуларните трендови за претстојната сезона.

Ѕвездите ќе му го компрлицираат животот: Летото ќе биде турбулентно за овој хороскопски знак

Летото ќе ни донесе многу промени и неочекувани ситуации, а ќе биде особено предизвикувачко за овој хороскопски знак.

Плетените парчиња облека ќе владеат оваа сезона, а еве како да ги носите

Ќе се носат плетени костими за капење, плетени долги панталони и плетени чанти - овој моден хит можете да го комбинирате како што сакате.

Овошниот принт е апсолутен хит оваа сезона: Еве како да го носите овој неодолив тренд

Овој принт дава интересна, весела нота и изгледа како да е создаден за тропските денови, а ќе го гледате на секој чекор.

Очила за сонце што сите ќе ги носат ова лето

Оваа година во мода е футуристичкиот дизајн, но и златната боја на рамките, а во продолжение погледнете ги моделите што ќе бидат популарни ова лето.
12