ланче | Кафе пауза

Најпопуларното парче накит што го носат сите инфлуенсерки околу врат

Ако сте во потрага по безвремено парче накит што можете секојдневно да го носите, тогаш дефинитивно треба да вложите во приврзок во форма на буква.

Како да го носите ланчето „чокер“ на елегантен начин?

Иако овие ланчиња се носат во лежерни прилики, сепак тие лесно може да се транформираат во доста елегантен накит кој ќе ја надоплни вашата модна комбинација.

Библиотека околу вратот: Љубителите на книги нема да можат да одолеат!

Тие прават потполно необичен накит со голема симболика, а на старите и отфрлени работи им даваат нов облик и живот.

Ќе останете воодушевени: Нов моден тренд кој брзо се шири по социјалните мрежи

Доколку ви се допаѓаше трендот со ланчињата „чокер“, тогаш оваа вест без сомнение целосно ќе ве воодушеви!

Најкреативните ланчиња за врат

Мини саксии со цвеќе, ножички кои изгледаат како да го сечат остатокот од ланчето, коцка чоколадо, па дури и синџирче целосно направено од коса – ова се 22 креативни дизајни на овој вид накит.
Датум: 30 авг 2014
, Автор:

Моден додаток заради кој ќе ве гледа цела плажа: Секси синџирчиња околу стомак

Што велите оваа година да го надградите вашиот куп со аксесоари со нешто ново?
Датум: 24 јун 2014
, Автор:

Хороскопскиот знак елегантно поставен на вашиот врат

Љубителите на убавиот накит, но и на астрологијата, со сигурност ќе уживаат барем во едно парче од оваа модна колекција на Dior.
Датум: 16 јан 2014
, Автор:

Туторијал низ слика: ново ланче од стари копчиња

Бидете креативни и заштедете. Ова е туторијал низ слика со чија помош ќе си направите ново ланче без да трошите пари.
Датум: 07 окт 2013
, Автор:

Жежок тренд за оваа сезона: бисери

Бисерите се поврзуваат со покласични прилики, соодветни се за елегантните вечери, отмените излегувања и гламурозните забави. Сепак, за повеќето девојки, бисерите станаа и неразделен дел од секојдневниот стил на облекување.
Датум: 21 јун 2013
, Автор:

Направете сами: бесконечен шал

„Бесконечниот шал“ е совршен зимски накит, за сите оние девојки кои сакаат да експериментираат со уникатни модни стилови. Ќе ве загрева додека сте надвор, но и ќе ве украсува кога ќе го соблечете капутот.

Направете сами: Ново ланче од вашиот стар накит

Одличен и многу креативен начин како од вашите стари ланчиња да си направите ново. Нема да ви одземе многу време, ви треба само трпение и желба за старото да го претворите во ново.
Датум: 07 фев 2013
, Автор:

Накит инспириран од храна

Дизајнерката Lucky Folk од Австралија ја спојува храната со златото и среброто во нејзината колекција од накит.