17 февруари 2013 | Кафе пауза

Направете сами: бесконечен шал

„Бесконечниот шал“ е совршен зимски накит, за сите оние девојки кои сакаат да експериментираат со уникатни модни стилови. Ќе ве загрева додека сте надвор, но и ќе ве украсува кога ќе го соблечете капутот.

10 реченици кои ќе ви го променат животот

Само една реченица некогаш може да ни го уништи денот, да ни го промени расположението или да ни го направи денот поубав.
Датум: 17 фев 2013
, Автор:

Легендарни филмски реплики од култниот „Кум“

Мајкл Корлеоне: „Пријателите и парите се како масло и вода.“
Датум: 17 фев 2013
, Автор:

5-минутни едноставни вежби за тонирано тело и добра циркулација

Си се правдате дека не спортувате бидејќи немате слободно време? 5 минути во денот веројатно имате нели?! :)

Биди ми Тарзан, ќе бидам твојата Џејн

Со сета таа прашина околу тој фамозен принц, помислувам, зошто мора да е принцот? Зошто девојчињата уште како мали не сонуваат дека Тарзан, на пример, е нивниот иден совршен маж? Само затоа што се шетка гол низ џунглата?
Датум: 17 фев 2013
, Автор: