Запознајте го Хантер, кучето што црта апстрактни ремек-дела

Благодарение на неговите дела, Хантер има илјадници следбеници на социјалните мрежи.

Сенки за очи што ќе бидат хит во 2019-та година

Доколку не сакате да преземате ризици во шминкањето и се држите до природниот изглед, можеби во 2019-та треба да станете похрабри.

6 начини да им помогнете на домашните миленичиња да ги преживеат петардите и новогодишните огномети

Оваа „забава“ е опасна за сите, а може да биде особено трауматична за домашните миленичиња.

Татко прави зимски фотографии со своите деца кои ќе го разбудат вашиот новогодишен дух

Погледнете ги неговите зимски фотографии и подгответе се да го впиете новогодишниот и божиќниот дух.

Најповолни периоди за љубов во 2019-та година за секој хороскопски знак

Некои знаци ќе имаат одлични прилики, а некои ќе бидат соочени со вистински искушенија.

5 одлични рецепти за вашата новогодишна трпеза

Одлични предлози доколку ја чекате Нова година во вашиот дом.

Најпопуларното парче накит што го носат сите инфлуенсерки околу врат

Ако сте во потрага по безвремено парче накит што можете секојдневно да го носите, тогаш дефинитивно треба да вложите во приврзок во форма на буква.

Инстаграм инспирација: Запознајте ги Селма и Ајхан – најмодерниот пар во Македонија

Ајхан Туфекџи и Селма Велијоска Туфекџи имаат 28 години, од кои заедно се веќе 14.