кромид | Кафе пауза

Растопен кромид: Рецепт за најдобриот и најмекиот гарнир за месо

Кромидот ќе ги изгуби лутината и крцкавоста ако го испечете во рерна, а овој рецепт се нарекува стопен кромид бидејќи зеленчукот е толку мек по термичката обработка што се топи во устата.

Зошто да не ги фрлате лушпите од кромид и како да ги употребите?

Дали знаевте дека лушпите од кромид се полни со витамини А, Ц и Е, а исто така имаат и антиоксиданти кои го зајакнуваат имунитетот?

Рецепт за денес: Полнет кромид

Ако досега не сте пробале, крајно време е да пробате полнет кромид.

Неверојатни здравствени придобивки од кромидот

Ако го подготвите на вистинскиот начин, тој може да стане најмоќниот природен лек за голем број болести.

Сакате погусти и поубави веѓи? Користете ги овие производи

Сите ние сакаме да имаме густи и убави веѓи. Тие се важна карактеристика и даваат посебен украс на нашето лице. Но, бараат и многу грижа.

5 начини на кои можете да ја отстраните непријатната миризба од лук или кромид во вашата уста

Погледнете ги најдобрите и најефикасни 5 начини на кои можете да го сторите тоа...

Зошто треба да ставате кромид во вашите чорапи пред да си легнете да спиете?

Кој би рекол дека нешто толку едноставно може да биде толку добро за вашето здравје?

Како да се справите со опаѓањето на косата?

Сигурно сите состојки за подготовка веќе ги имате во својата кујна. Подготвени сте за експериментирање?

Како да го отстраните мирисот на кромид од вашата уста?

Повеќето луѓе деновиве уживаат на богати трпези на кои задолжително има кромид. Но, ако после ручекот сакате да се најдете на пријателите, веројатно не сакате да им пречите со непријатен здив.
Датум: 20 апр 2014
, Автор:

6 креативни начини да направите јајце на око

Применете некој од овие кул начини да си приготвите уникатно јајце на око во облик на круг, цвеќе или срце, кои не само што изгледаат интересно, туку имаат и одличен вкус. Бонус: вашите гости ќе бидат воодушевени! :)

Вкусно рижото со печурки

Рижото на кое нема да можете да му одолеете...