Македонки танцуваат во ритамот на Куба

Погледнето го танцот на Регетон Реинас, кои веднаш ќе ве натераат да станете и да заиграте во ритамот на Куба!
Датум: 04 јун 2016
, Автор:

11-годишна хип хоп сензација во новото видео за песната „IDFWU“ од Биг Шон

Во последно време сè повеќе и повеќе млади и талентирани деца го освојуваат светот на возрасните.

15 нешта за кои мислите дека се добри идеи само кога сте пијани

Некои навистина луди идеи ни изгледаат сосема добри и логични кога не сме при здрав разум. Еве некои од нив.
Датум: 03 сеп 2014
, Автор:

Динамични фотографии ја покажуваат грациозноста на танчерите

Погледнете ја оваа одлична колекција од фотографии која ја покажува неверојатната уметност на танцот.

7 работи кои може да ги направите за ова лето да ви биде незаборавно

Неретко малите и едноставни нешта значат многу и се заслужни за многу добри спомени кои ги понесуваме со себе.
Датум: 16 јул 2014
, Автор:

Брејкденс кој ќе ве остави без зборови

Ќе останете позитивно запрепастени од нивната техника и умешност, но и од одлично смислената кореографија.

Луди преработки на „Gangnam Style“ низ целиот свет

Неколку видеа кои дефинитивно ќе ве расположат и насмеат...

„Gangnam style“ го освои и Њујорк

Погледнете како реагираат луѓето во Њујорк кога еден дечко слушајќи ја песната на слушалки не може да се воздржи, а да не заигра пред сите...

Вежбајте зумба во домашни услови со лична инструкторка

Дали сте подготвени одлично да се забавувате додека вежбате? Токму тоа е целта на програмата на зумбата.

Мислите дека знаете да танцувате?

„So you think you can dance“ е најголемото шоу во Америка кое е посветено на натпреварување во танцување. Создадено е од Сајмон Фулер и Најџел Литгоу во 2005 година...
Датум: 06 мар 2012
, Автор:

Неверојатен, синхронизиран танц со раце

Преку нов синхронизиран танц со рацете, талентираната ирска двојка Сузан Клери и Питер Хардинг повторно ја освои интернет-публиката. Тие подготвиле видеоспот со откачена авангардна кореографија...
Датум: 09 јан 2012
, Автор:

Згодни стјуардеси танцувајќи ги демонстрираат безбедносните мерки

Филипинската авиокомпанија „Кебу пацифик“ подготвила симпатична кореографија за хитот „Сè што сакам за Божиќ си ти“ од Мараја Кери, преку која згодните стјуардеси ги објаснуваат правилата и мерките за безбедност...
Датум: 25 дек 2011
, Автор:
12