Луди преработки на „Gangnam Style“ низ целиот свет

Сите без збор ќе се согласат дека Гангнам стајл е најлудото нешто што досега се случило. Со мала помош од интернетот оваа песна за многу краток временски период се рашири низ целиот свет и истовремено предизвика бурна реакција од луѓе на сите возрасти. Веќе не постои човек кој не ја знае кореографијата и не само тоа, туку и секојдневно се постираат илјадници видеа со сè понеобични преработки и препеви. Во истиот момент кога ќе помислите дека сте виделе сè, нешто сосема ново ќе ве изненади. Погледнете ги и наредниве луди преработки кои можеби и вас ќе ве мотивираат да направите свој „спот“ на оваа незаборавна песна.Луди преработки на „Gangnam Style“ низ целиот свет

И Американската воена морнарица направи своја верзија:

Преработка во стилот на Лондон:

Фамилијарна изведба на шоуто „Елен“:

Дури ни славните личности како Нели Фуртадо не одолеаја на Гангнам стајл треската:

Успеавме да пронајдеме и вестерн верзија:

Една сосема поинаква страна на оваа песна:

И за крај погледнете како би изгледало ова лудило без музичката позадина:Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар