Модата на париските улици

Модата на париските улици

Нема ништо како „Fashion Week“ во Париз – почнувајќи од светлата, храната, атмосферата, па сè до неверојатните париски девојки… Поради тоа за време на целиот настан фотографите активно ја следат и модата на улиците. Во наредните неколку фотографии ќе видите микс од женствени фустани, шармантна комбинација од машки и женски дизајни, како и необично тренди модели и сите тие се со доза совршен париски чик стил. Погледнете ги изборите кои овие девојки ги направеле и обрнете посебно внимание на деталите кои одлично ја надополнуваат нивната модна комбинација:Модата на париските улициМодата на париските улициМодата на париските улициМодата на париските улициМодата на париските улициМодата на париските улициМодата на париските улициМодата на париските улициМодата на париските улициМодата на париските улициМодата на париските улициМодата на париските улициМодата на париските улициМодата на париските улициМодата на париските улици


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар