Брејкденс кој ќе ве остави без зборови

Овие танчари доаѓаат од Јужна Кореја и се нарекуваат „Morning of Owl“, а во ова видео ќе имате можност да ја погледнете нивната фантастична точка изведена на еден натпревар во осминафиналето.Брејкденс кој ќе ве остави без зборовиЌе останете позитивно запрепастени од нивната техника и умешност, но и од одлично смислената кореографија.Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар