Непишани правила за на плажа кои морате да ги почитувате

Плажата е совршено место за забава и опуштање, но за да не се посрамотите, секогаш треба да внимавате што правите.

Непишани правила за на плажа кои морате да ги почитувате

Следете ги овие правила и ќе немате никаков проблем.

1. Вовлечете го стомакот

Стомакот мора постојано да ви биде вовлечен за да можете да ги импресионирате дамите во вашата блиска околина.

(1) Непишани правила за на плажа кои морате да ги почитувате

 2. Заштитен фактор од сонце

Доколку некој од вашите пријатели не може да се намачка на тешко достапните места, асистирајте му.

(2) Непишани правила за на плажа кои морате да ги почитувате

 3. Позирање

Доколку не направите еден куп фотки, исто како да не сте биле. Затоа секогаш позирајте покрај прекрасното море.

(3) Непишани правила за на плажа кои морате да ги почитувате

4. Мачката секогаш со вас

Доколку чувате мачка, донесете ја на плажа. Таа ќе ужива и нема да ви претставува никакво оптоварување.

(4) Непишани правила за на плажа кои морате да ги почитувате

5. Одглумете романтична сцена со партнерот

Зајдисонце, бранчиња и песочна плажа. Одморот е совршен за рекреирање на романтична сцена.

(5) Непишани правила за на плажа кои морате да ги почитувате

6. Не заборавајте ги и очилата за сонце

За да не дојде до незгодна ситуација, внимавајте каде гледате. Очилата за сонце можат да ви помогнат.

(6) Непишани правила за на плажа кои морате да ги почитувате

7. Не одете во длабокото

Доколку не знаете да пливате добро, разладете се во плиткото. 🙂

(7) Непишани правила за на плажа кои морате да ги почитувате

8. Истакнете се

Доколку сакате да бидете главен фраер на плажа, можете да покажете некоја акробатска вештина.

(8) Непишани правила за на плажа кои морате да ги почитувате

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар