коректор | Кафе пауза

Која е намената на коректорот во боја?

Кога зборуваме за коригирање на бојата на кожата на лицето треба да ја разјасниме целта на шарените коректори кои никогаш не сме ги купиле зашто не ни било јасно за што служат.

5 места на кои не нанесувате течен коректор, а би требало

Во вашиот несесер задолжително би требало да имате еден светол, течен коректор.

Одличен трик за убавина: Како вашиот коректор да трае цел ден?

Мал и едноставен трик кој ќе ви помогне темните кругови да станат минато, а коректорт да биде постојан во текот на целиот ден.

Три мејкап техники кои се тотален хит на Инстаграм!

Интересни мејкап техники кои можете лесно да ги совладате.

Добро е да се знае: 4 безвремени лекции за шминкањето

Следуваат 4-те основни правила за нанесување шминка, според мислењата на експертите.

Фантастични бјути употреби на коректорот кои ќе ви дадат совршен изглед

Коректорот е еден од оние производи кои се апсолутно есенцијални во сечиј несесер. Ги има во разни пакувања, па без проблем можете секаде да го носите со себе, а освен за поправање на шминката, има и други бјути употреби.

Избегнете ги овие грешки при нанесување на коректорот

Голем број жени кои имаат проблеми со подочници, акни или пак брчки, како ефективно решение користат коректор. Ако не сте задоволни со ефектот, можно е да правите некоја грешка при неговото нанесување.
Датум: 20 мар 2015
, Автор:

20 трикови со коректорот кои секоја жена треба да ги знае

Шминката знае да биде најдобриот пријател на жената кога тоа ѝ е најпотребно. Токму затоа, малите трикови кои би помогнале таа да изгледа што е можно поблиску до совршеното се секогаш добредојдени.

Идеални празнични „зачадени очи“

„Зачадените очи“ се драматичен, ефектен и заводлив мејкап, што ги прави одличен избор за дочек на Нова година.

Како најпрактично да ја спакувате козметиката за викенд-патување?

Еве како практично да се спакувате истовремено заштедувајќи простор, но и понесувајќи го со себе сето она што ви е потребно.
Датум: 28 ное 2013
, Автор:

7 одлични совети да изгледате секси со очила

Непобитен факт е дека очилата со диоптер го имаат оној „секси ефект“. Главната „финта“ е да гледате на вашите очила како на одличен аксесоар, а не како на товар кој ви го уништува изгледот.
Датум: 17 ное 2013
, Автор:

Професионални совети за шминкање

Со помош на овие совети ќе ги надоградите вашите вештини и секогаш ќе изгледате совршено.
12