26 ноември 2014 | Кафе пауза

Што треба да направи секој хороскопски знак после раскинување?

Девојки, заборавете на самосожалувањето, еве го вистинскиот потег кој ќе ве врати во живот после раскинувањето. Можеби нема комплетно да ги избрише болката и разочарувањето, но инстантно ќе го подобри вашето расположение.
Датум: 26 ное 2014
, Автор:

10 сјајни начини за употреба на балсамот за усни

Можеби не е најгламурозниот козметички производ, но е најупотребуваниот, особено во овие ветровити денови кога на усните им е потребна дополнителна заштита. Но балсамот можете да го користете и за многу други работи.

Фотографии кои ќе ве натераат да се замислите за вашето постоење

Сте се запрашале ли некогаш колку е навистина голем универзумот?

20 трикови со коректорот кои секоја жена треба да ги знае

Шминката знае да биде најдобриот пријател на жената кога тоа ѝ е најпотребно. Токму затоа, малите трикови кои би помогнале таа да изгледа што е можно поблиску до совршеното се секогаш добредојдени.

Смирување со бившиот? 6 прашања кои ќе ви помогнат да одлучите дали да одите по тој пат

Ако сакате повторно да се впуштите во врска со бившиот, ова се шесте прашања кои би требало да си ги поставите себеси.

6 нешта кои не би требало да ги очекувате од луѓето околу вас

Кога очекувате нешто од некого, најчесто останувате разочарани. А тогаш чувствувате сѐ освен среќа, задоволство и исполнетост. Затоа надевајте се, но не очекувајте.

Книга: „Ништо“ – Кармен Лафорет

Приказна за созревањето на една млада девојка во пост-воена Шпанија, која нема да ве остави рамнодушни...
Датум: 26 ное 2014
, Автор:

Новогодишни понуди на Македонски Телеком и Т-Мобиле Македонија со РК Вардар

Македонски Телеком стана прв во Европа со целосна IP мрежа, Т-Мобиле прв во Македонија со 4G мрежа, додека Вардар стана шампион на СЕХА регионалната лига и влезе меѓу осумте најдобри во ракометната Лига на шампионите.
Датум: 26 ное 2014
, Автор:

Стопанска банка: 1 милион собрани насмевки, за подобра нега и грижа за децата

По повод големиот свој јубилеј - 70 години постоење и функционирање, Стопанска банка реализира донација на софистицирана опрема во детските здравствени установи низ Македонија, чии средства беа собрани како резултат на големата хуманитарна акција „Подари насмевка“.
Датум: 26 ное 2014
, Автор: