Хипстерите од Оз

Ликовите од „Волшебникот од Оз“ добија хипстер-двојници. По 73 години од филмското деби, Дороти, Лавот, Страшилото, Лимениот дрвосечач и Злата вештерка станаа дел и од модерната супкултура. На барање на ShutterStock, графичкиот дизајнер Џордан Роланд изработил серија илустрирани хипстер-верзии на популарните ликови. Погледнете ги.Хипстерите од ОзХипстерите од ОзХипстерите од ОзХипстерите од ОзХипстерите од Оз


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Минималист ;)

Поврзани содржини

Остави коментар