07 март 2016 | Кафе пауза

Моќта е во нашето грло да мотивираме други и да се мотивираме себеси

Потребна ни е цел која ја посакуваме или навика која во потполност ќе ни помогне да се мотивираме себеси...
Датум: 07 мар 2016
, Автор:

Имате аксесоари во жолта боја? Еве како да ги носите оваа сезона!

Доколку барате идеи на кои начини можете да ја носите жолтата боја во наредната сезона, тогаш сте на вистинското место.

12 моќни начини да влезете во подлабоката димензија на животот

Со вашиот ум полн мисли, никогаш нема да можете да ја најдете вистината, бидејќи таа се открива само во тивкиот простор на срцето.

Доцна легнувате и го преспивате целото утро? Науката вели дека најверојатно сте генијалци

Според истражувањата, оние кои остануваат будни до доцна се всушност многу попаметни и покреативни од останатите. Еве зошто...

Сте спиеле заедно и потоа тој исчезнал: Зошто мажите бегаат после првиот сексуален однос?

Што се случува кај мажите што поттикнува олку неочекувано спротивставено однесување?

8 нешта во животот кои се поважни од наоѓањето сродна душа

Многу луѓе ги поминуваат своите животи фокусирани на идејата и желбата за вистинска љубов. Но љубовта не е единственото нешто кое значи во животот и секако не е единственото нешто за кое треба да се бориме.
Датум: 07 мар 2016

10 докажани начини да го натерате вашиот срамежлив партнер да ви се отвори

Немаат сите личности имаат голема самодоверба и импресивни комуникативни способности.

Зошто жените кои често патуваат не се плашат да изберат авантура пред љубов?

Жените кои често ги користат нивните пасоши, радикално ги користат и нивните умови.

Како се гледате самите себеси, а како ве гледа вашето куче?

Мислите дека сте просечна личност? Вашето куче не мисли така.
Датум: 07 мар 2016

15 нешта кои треба да престанете да им ги дозволувате на луѓето околу вас

Внимавајте кои од луѓето околу вас ви ја црпат енергијата, кои постојано ве осудуваат, а кои ве спречуваат во вашиот развој и напредок.
Датум: 07 мар 2016

7 нешта кои мажите би сакале жените да ги знаат за нив

Има многу повеќе мистерии поврзани со спортивниот пол, отколку што има тајни во космосот.
Датум: 07 мар 2016

5-те стратегии за успех на ментално силните луѓе

Зошто менталната сила е клучот за успехот?
12