19 декември 2019 | Кафе пауза

Која е намената на коректорот во боја?

Кога зборуваме за коригирање на бојата на кожата на лицето треба да ја разјасниме целта на шарените коректори кои никогаш не сме ги купиле зашто не ни било јасно за што служат.

Смешни слики што покажуваат како Дедо Мраз се справува во непредвидливи ситуации

Дедо Мраз треба да биде навистина љубезна и трпелива личност, а погледнете како се справуваат професионалните Дедо Мразовци со неочекуваните случки за време на фотосесиите.

Каде навистина живее Дедо Мраз?

Феноменот наречен „Дедо Мраз“ е еден од ретките што преживеал со векови и го зафатил целиот свет.

Од што треба да се ослободите до крајот на оваа година според вашиот хороскопски знак?

Лошите работи секогаш треба да ги оставате зад себе, а астрологијата ќе ви помогне да откриете од што треба да се ослободите до крајот на 2019 година за да се промените на подобро.

Како Водолијата може да стане подобар партнер во врската?

Водолијата е независна и креативна, но остава впечаток на бесчувствителна личност. Како овој знак да стане подобар партнер во врската, прочитајте во текстот што следува.

Како да ја стилизирате кратката коса?

Ако и вие сте дел од жените што оваа година ја скратија долгата коса, сигурно имате недостаток на идеи како да ја стилизирате.

10 знаци дека не сте создадени еден за друг

Ако љубовниот пар не е компатибилен, проблемите брзо ќе почнат да излегуваат на површина, а тоа ќе резултира со постојани кавги и со привремени раскинувања.

„E.T. си оди дома“: 10 вистини за вонземјанинот кој ни го обележа детството

На 18.12. 2019 година Стивен Спилберг го прослави својот 72 роденден, а во негова чест се потсетуваме на еден од неговите најдраги филмови „E.T.“.

Што не треба да правите на новогодишната ноќ?

Постојат многу верувања за тоа што треба да се направи ноќта помеѓу 31 декември и 1 јануари, па погледнете на што треба да внимавате ако сакате да имате повеќе среќа во следната година.