04 мај 2016 | Кафе пауза

Како да ги комбинирате фармерките во црвена боја?

Многу девојки се запрашуваат како да ги вклопат црвените фармерки или пантолони во својата секојдневна модна комбинација...

7-те најголеми грешки при разводот

Без разлика дали вие сте разведени, или пак познавате барем една брачна двојка којашто се разделила, следниве совети можат многу да ви помогнат при справувањето со оваа ситуација.

Само 1 минута е доволна за да си го спасите животот: Природен лек за срцев удар

Дали сте знаеле дека можете да го спасите својот, но и туѓиот живот за само една минута со помош на каенската лута пиперка?

20 работи кои никако не смеете да му дозволите да ви ги прави

Добро е да се биде флексибилен во врската, но постојат работи кои никако не смеете да ги трпите и оправдувате.

Што пропуштате да направите кога ја сушите косата со фен?

Постојат големи шанси дека вашата рутина за сушење на косата е следнава: Исушете ја што побрзо и излезете.

Забавната страна на уметноста: Храна изработена од Лего коцки

Сте слушнале ли некогаш за терминот „Професионален изработувач на фигури со Лего коцки“?

5 лаги кои ги кажуваме на нашиот доктор, а не би требало

Тие навидум ситни лаги може да имаат големо влијание на нашето здравје и затоа секогаш би требало да бидеме искрени со нашиот лекар.

Жените родени во овој хороскопски знак се природен магнет

Имаат изразена дарба за комуникација, рационални се и природно ги привлекуваат сите околу себе.

Феминистички цитати од 50-тите кои сè уште имаат големо значење

Некои од битките се сменети, но најважно е да не се заборават основните елементи кои го карактеризирале ова движење: Напредно размислување, независност и цврста верба во еднаквост помеѓу половите.

Времето не ги лечи раните, но нѐ учи како да преживееме

Да сакаме да утешиме некој кој ни е близок пријател, познаник или семејство е нешто човечно и искрено и е она што докажува дека хуманоста никогаш нема да исчезне.

8 места во домот коишто заборавате да ги исчистите

Не заборавајте да ги исчистите и овие места!
12