компјутер | Кафе пауза

5 лоши здравствени навики што ги имаат многу луѓе кои работат на компјутер

Пандемијата целосно го смени нашиот начин на живот, а една од промените што ги донесе со себе е работењето од дома.

Дознајте колку меморија „јаде“ секое јазиче во Гугл Хром

Ако ви се чини дека јазичињата отворени во Гугл Хром буквално ви ја јадат РАМ меморијата, тогаш не грешите.

Дали очилата за заштита од сина светлина навистина функционираат?

Доколку редовно користите компјутер и сте забележале некакви проблеми со очите, веројатно сте помислиле на очила за заштита од сина светлина.

5 трикови за чистење на вашиот лаптоп и однадвор и однатре

Олеснете си ја работата така што најпрво ќе го исчистите лаптопот.

Компјутерот што се обидува да ги дешифрира писмата на убиецот Зодијак прави нешто морничаво

Компјутерот кој се обидува да ги дешифрира заметните писма потпишани од серискиот убиец Зодијак може да создава и поеми.

5 причини поради кои вашиот компјутер е иритирачко бавен

Ако постои работа која најмногу ја мразиме, тогаш тоа дефинитивно е бавниот компјутер, а еве како да пронајдете соодветно решение.

5 лесни трикови брзо да се одморите од работата пред компјутер

Повеќето луѓе денес, поминуваат многу време пред гледајќи во екраните на своите компјутери и телефони, без оглед дали работат во канцеларија.

5 трикови кои го поправаат и зајакнуваат видот

Секојдневните навики можат да го влошат видот.

4 одлични вежби за момците и девојките кои долго време седат пред компјутер

Доколку имате типична канцелариска работа која бара долго седење пред компјутер или пак, работите од вашиот дом, повторно седејќи пред монитор, тогаш сте дошле на вистинското место.

Како да ви трае подолго батеријата на лаптопот?

Батериите за лаптопот се доста скапи за постојано да се заменуваат...

Како да бидете попродуктивни ако работите од дома?

Ова се 5 совети кои ќе ви помогнат да бидете навремени, продуктивни и одговорни ако работите од дома.
Датум: 24 јул 2014
, Автор:

Најдобри релакс совети за опуштање од работните обврски

После секоја пауза од работа, концентрацијата драстично се зголемува, а дневниот и годишниот одмор му се неопходни секому.