26 јули 2016 | Кафе пауза

Избришете ги од главата: Ова се најлошите 6 совети за љубовта и сексот

Доколку некогаш сте ги добиле овие совети, најдоброто нешто што можете да го направите со нив е веднаш да ги заборавите.

15 знаци дека ви оди добро во животот дури и тогаш кога не мислите така

Сите понекогаш се чувствуваат како животот да им се распаѓа.

7 митови за храната кои се целосно погрешни

Дали јајцата се навистина штетни, колкаво количество на вода е потребно да се пие секојдневно и дали е навистина здраво да се јаде одмрзната храна?

Заштедете ова лето: Производи кои се успешна замена за хајлајтерот

Можеби дома веќе имате некој производ кој може да ви послужи како замена за хајлајтерот!

Едноставен трик за неверојатно вкусна кајгана

Веројатно се прашувате зошто кога јадете кајгана во ресторан, таа секогаш има многу подобар вкус од јајцата кои ги правите дома.

Необично семејство: 4 кучиња, 1 мачка, 2 патки и брачен пар кој очекува бебе

Веројатно никогаш не сте си препоставиле дека кучиња, мачки и патки можат да живеат под еден покрив, во едно семејство.

5 лесни трикови брзо да се одморите од работата пред компјутер

Повеќето луѓе денес, поминуваат многу време пред гледајќи во екраните на своите компјутери и телефони, без оглед дали работат во канцеларија.

Совршениот сопруг за секој хороскопски знак

Дали сте една од оние девојки кои уште од деца сонувале за нивната свадба?

Неверојатно уникатни начини да го послужите овошјето кои ќе ја разбудат вашата креативност

Овошјето може да биде уште повкусно доколку го послужите на уникатен начин.

Мудра приказна која ќе ви открие во што се состои суштината на среќниот живот

Најважно од сѐ е да не се обидувате да им го наметнете вашето мислење за среќата на другите луѓе, ниту пак да ги осудувате поради она што ги прави среќни.
12