Необично семејство: 4 кучиња, 1 мачка, 2 патки и брачен пар кој очекува бебе

Веројатно никогаш не сте си претпоставиле дека кучиња, мачки и патки можат да живеат под еден покрив, како едно семејство. Но, не само што можат да живеат заедно, туку тие се и неверојатно сложно, забавно и инспиративно семејство.

(14) Инспиративно семејство: 4 кучиња, 1 мачка, 2 патки и брачен пар кој очекува бебе

Запознајте ги Рокси, Едит, Миа, Роуз, Џејк, Гертруда и Доналд – најслаткото семејство од седум животни. Тие биле вдомени од Кејси Богс и нејзиниот сопруг, кои со години се грижат за бездомни животни, овозможувајќи им топол дом и многу повеќе од тоа. Нивното сегашно семејство се состои од четири кучиња, мачка и две патки. Каков спој, нели?

(16) Инспиративно семејство: 4 кучиња, 1 мачка, 2 патки и брачен пар кој очекува бебе

Брачниот пар преку неверојатно интересни и добро осмислени фотографии го прикажува животот на семејството. Тие претставуваат вистинска инспирација за сите љубители на животни, па дури и за оние кои никогаш досега немале домашно милениче.

„Секогаш кога треба да фотографирам едно или две од нив, останатите ги носам во друга просторија затоа што сите се местат пред фотоапаратот. Тоа е така бидејќи се навикнати постојано да бидат еден до друг“, вели Богс.

Но, семејството за некој месец ќе стане побогат за уште еден член. Кејси и нејзиниот сопруг го чекаат своето прво дете. Погледнете ги следниве фотографии кои ќе ви покажат дека различностите совршено си одговараат.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Книжевник, новинар, сонувач... Го обожува утринското кафе без шеќер. Верува дека убавите нешта се кријат во мали и едноставни пакувања.

Поврзани содржини

Остави коментар