кино | Кафе пауза

Рибите патат заедно со ликовите, Девицата ги коментира грешките во филмот: Забавен опис на хороскопските знаци во кино

Водолијата внимателно ги гледа не само филмот, туку и луѓето пред неа, па не ѝ е јасно како Рибите може да плачат по само 20 минути од почетокот на филмот.

Како да се облечете за излегување во кино?

Веројатно со часови разгледувате и испробувате различни комбинации. Дали да носите здолниште? Можеби панталони? Сите ваши недоумици ќе бидат успешно решени во продолжение.
Датум: 25 јун 2019
, Автор:

5 причини зошто да одите сами во кино

Кога станува збор за одење сам во кино, речиси сите го избегнуваат тоа. Па, која е причината?

10 факти за кината, коишто дефинитивно ќе ве шокираат

Дознајте ги овие 10 факти за кината, коишто веројатно не сте ги знаеле досега (освен ако некогаш сте работеле во кино).

Што нè очекува овој месец во кино салите ширум светот?

Изгледа април ќе биде возбудлив месец за љубителите на блокбастерите, бидејќи тие ќе имаат можност конечно да ги гледаат Брзи и бесни 8 (Fast & Furious 8) и Чувари на галаксијата 2 (Guardians of the Galaxy Vol. 2).

Што јадат луѓето во кината ширум светот наместо пуканки?

Луѓето од некои земји претпочитаат малку понеобична закуска од секојдневните пуканки.

10 одлични филмови и единствениот начин на кој треба да се гледаат

Прекрасен ден, поминат на отворено со вашите пријатели, јадејќи слатки десерти и гледајќи го омилениот филм!

12-те најочекувани филмови кои ќе ги гледаме оваа година

Еве кои филмови ќе ги полнат светските кино сали оваа година.

Најубавите кина ширум светот

Овие кина се познати по начинот на кој ја отсликуваат својата културна значајност, но исто и по својата архитектура.

10 места на кои никако не смеете да ја однесете девојката на прв состанок

Направете си и себеси, а и неа услуга со тоа што нема да го уништите вашиот прв состанок на некој од овие начини.
Датум: 01 дек 2014
, Автор:

Во кино расоблечени во костими за капење со коктел в рака

Hot Tub Cinema е уникатен начин на гледање филм во кино, за сите оние кои сакаат да ја соблечат својата облека пред да започне филмот и да седат само по костим за капење во топла бања.
12