28 јули 2018 | Кафе пауза

Анонимна девојка забележала дека сите фотографии на Инстаграм почнуваат да наликуваат едни на други

Дали ви се случило да доживеете дежа ву додека прелистувате низ фотографиите на Инстаграм? Постои причина за ова.

5 причини зошто да одите сами во кино

Кога станува збор за одење сам во кино, речиси сите го избегнуваат тоа. Па, која е причината?

Најпознатите фотографии на Мадона рекреирани со куче

Винсент Флурет, француски моден фотограф од Париз, неодамна започнал проект заедно со неговото 6-годишно куче Макс.

5 нешта што ќе бидат најголем тренд овој август

Од позите на Инстаграм што прават да изгледате добро, до највкусната торта, трендовите се нешто што постојано се менува.

Зошто луѓето кои се венчаат со амбициозни жени се најсреќни во животот?

Постои разлика помеѓу луѓето кои се венчаат со амбициозни жени и оние кои не го прават тоа.

Овој август ќе биде најлошиот месец за следниве хороскопски знаци

Постојат добри и лоши месеци, а овој месец нема да биде најдобар за овие 3 хороскопски знаци.