10 места на кои никако не смеете да ја однесете девојката на прв состанок

10 места на кои никако не смеете да ја однесете девојката на прв состанок

Направете си и себеси а и неа услуга со тоа што нема да го уништите вашиот прв состанок на некој од овие начини.

10 места на кои никако не смеете да ја однесете девојката на прв состанок

1. Кај вас дома

Да гледаме филм? Ха ха. НЕ!

10 места на кои никако не смеете да ја однесете девојката на прв состанок

2. Спортски настан

Освен ако не е луда по спорт, спортските настани дефинитивно не се соодветни за прв состанок. Ни на крај памет да не ви падне да ја однесете во обложувалница да гледате фудбал заедно бидејќи дебело сте уплатиле, а шансите ви се големи.

10 места на кои никако не смеете да ја однесете девојката на прв состанок

3. Во гласен клуб

Би требало да разговарате и да се запознавате, а не да не можете меѓусебно да се чуете.

10 места на кои никако не смеете да ја однесете девојката на прв состанок

4. На кое било место кое не можете да си го дозволите

Не целете премногу високо. Не мора првиот состанок да биде на многу луксузно и скапо место. Поентата е да се чувствувате природно а не да ја минете вечерта препотувајќи се во исчекување на сметката.

10 места на кои никако не смеете да ја однесете девојката на прв состанок

5. Заедно со вашето друштво

Цела вечер ќе се чувствува како тринаесетто прасе. Значи не, без други луѓе на вашиот прв состанок.

10 места на кои никако не смеете да ја однесете девојката на прв состанок

6. На семејни средби

Во никој случај.

10 места на кои никако не смеете да ја однесете девојката на прв состанок

7. Места кои сте ги посетувале со бившата

Кое било место каде може да налетате на неа или кое ви носи спомени. Нова женска, нови места, нови спомени.

10 места на кои никако не смеете да ја однесете девојката на прв состанок

8. Во кино

Многу е клише, а и немате можност да разговарате. Чувајте ја оваа идеја за понатаму.

10 места на кои никако не смеете да ја однесете девојката на прв состанок

9. На домашна журка или роденден

Не можете да ја носите како ваша придружничка ако никој не ја познава. На сите ќе им биде непријатно.

10 места на кои никако не смеете да ја однесете девојката на прв состанок

10. На шопинг

Молам?! Многу работи се погрешни во оваа идеја.

10 места на кои никако не смеете да ја однесете девојката на прв состанок


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Слободното време го минува со голема шолја кафе и со добра книга во рака или пишувајќи го она што ѝ лежи на душата. Не може да поднесе неправда и негува емпатија кон луѓето. Како перфекционист опседнат да даде сè од себе, сонува да направи промена во светот околу неа. Креативна и желна за нови предизвици, со многу нови соништа секој ден, иако понекогаш плашлива од промена. По малку романтична со голема љубов кон англиските книжевни класици.

Поврзани содржини

Остави коментар