09 мај 2018 | Кафе пауза

10 факти за кината, коишто дефинитивно ќе ве шокираат

Дознајте ги овие 10 факти за кината, коишто веројатно не сте ги знаеле досега (освен ако некогаш сте работеле во кино).

Лекот за ќелавоста можеби се крие во терапијата против рак

Ќелавоста е појава од која почесто страдаат мажите, но ни голем број жени не се поштедени од неа.

Лошото детство е поврзано со интензивната креативност

Лошото минато како мотив и главно „гориво“ во денешниот успех.

7 навики за вежбање кои му штетат на вашето женско здравје

Иако вежбањето е одлично за да се одржи кондицијата и добрата форма на нашето тело, некогаш може да донесе и доста несакани ефекти...

11 карактеристики на здравата и среќна врска

Дознајте што е доволно за да останете заедно со партнерот и што е потребно за вашата врска да биде здрава и среќна.

Штикли поудобни од патики? И тоа е можно!

Благодарение на овој уникатен и иновативен дизајн, носењето штикли веќе никогаш нема да создава непријатности.

Инспиративни цитати за паровите кои сакаат да патуваат

Без разлика каде сте во вашиот живот, желбата за лутање е нешто што секогаш постои.

Што се енергетски вампири и како да се заштитите од нив?

Вистина е дека некои луѓе имаат повеќе енергија од другите, но дали некогаш сте се запрашале зошто?

25 шокантни факти за Пабло Ескобар

Луѓето сакаат да слушаат приказни за криминалци исто колку и за херои, а Ескобар бил еден од најуспешните криминалци во историјата.

Краток кинески хороскоп за мај 2018: Што ве чека на љубовно, а што на професионално поле?

Во мај, кинеската астрологија предвидува страст, слатки желби и големи амбиции, а конците на судбината ги влече Јин огнената Змија која започна да владее со овој месец на 5 мај.

Оваа жена конечно дознала кој е мистериозниот обожавател што ѝ носел цвеќиња

Кој не сака да добива цветови, особено редовно и од таен обожавател?
12