01 декември 2014 | Кафе пауза

Тибетски хороскоп: 12-те патеки на мудроста и задачите кои нè чекаат во животот

Секој знак во тибетскиот хороскоп носи одредена мудрост. Дознајте што ви порачува вашиот.
Датум: 01 дек 2014
, Автор:

7 намирници кои ќе ви го смират стомакот после прејадување

Не е можно некогаш во животот да сте отишле на вечера каде ви го сервирале вашето омилено јадење и да сте изеле само онолку колку што ви е доволно за да не се чувствувате гладни...

Неколку трикови за разубавување кои секоја жена би требало да ги знае (втор дел)

Секој трик кој на жената ќе ѝ помогне побрзо и поефикасно да дојде до посакуваниот изглед е повеќе од добредојден.

10 места на кои никако не смеете да ја однесете девојката на прв состанок

Направете си и себеси, а и неа услуга со тоа што нема да го уништите вашиот прв состанок на некој од овие начини.
Датум: 01 дек 2014
, Автор:

Каков тип пијаница сте вие?

Дали флертувате, плачете во такси или се качувате на маса? Дознајте каков тип пијаница сте според она што најчесто го правите кога сте под дејство на алкохол.
Датум: 01 дек 2014
, Автор:

Љубов, тага и уметност: Цитати на Фрида Кало

Како и секој во нејзината професија, и таа има кажано нешта кои можат да се издвојат како интересни цитати.

Фотографиите на оваа мајка се малку поразлични од другите семејни фотографии

Погледнете ја контроверзната и нетрадиционална фотосесија на Сузан и нејзиното семејство.
Датум: 01 дек 2014
, Автор: