кауч | Кафе пауза

Доаѓа есен: 10 кадифени каучи што се идеални за вовлекување под ќебе

Се ближи есента, а со тоа доаѓаат и ладните вечери што сигурно сакате да ги поминете на каучот со читање добра книга или гледање на вашата омилена тв-серија.

Зошто спиењето на каучот во дневната соба може да биде штетно за вас?

Спиењето на каучот може да биде прилично нездрава активност, а во продолжение ќе откриете зошто вашиот пријател со 4 нозе може да биде штетен за вашето здравје.

Плетени каучи за мачки кои станаа вирален хит

Ако мислевте да започнете нов креативен проект, ова е вашиот момент. Ако го сакате плетењето и имате крзнен пријател, тогаш овие слатки каучи за мачки може да ви дадат совршена инспирација.

Најголемата причина поради која паровите избегнуваат да имаат секс на каучот во дневната соба

После читањето на овие информации ќе размислите 2 пати пред да се одлучите да водите љубов таму.

Интересно: Еве зошто групата од „Пријатели“ секогаш седеше на истиот кауч

Како е можно во едно толку популарно кафуле пријателите секогаш да седат на удобниот кауч?
Датум: 22 јан 2015
, Автор:

Тројца пријатели, две кучиња и еден стар кауч

Ова е едно поинакво сурфање на каучи... Тројца пријатели и нивните две кучиња кои заминале на летно патување низ Северна Америка дошле до една креативна идеја за одбележување на сите убави места кои ги виделе по пат.
Датум: 03 окт 2014
, Автор:

Кауч кој се лула и овозможува врвна релаксација во природа

Идеален е за куса дремка во природа, нели?! :)

Мебел направен од Фиќо

Ако случајно имате Фиќо, ова е добра идеја како да го рециклирате.

Притиснете едно копче и добијте модерна соба

Со притискање само едно копче, големиот сандак, се претвора во модерен и удобен простор за живеење.

„Сурфање“ на каучи

CouchSurfing.org ви овозможува да стекнете нови пријатели, да запознаете нови култури и да преспиете кај некој на кауч, исто како да ви е близок пријател (а најверојатно во меѓувреме и ќе ви стане).
Датум: 10 фев 2012
, Автор: