Интересно: Еве зошто групата од „Пријатели“ секогаш седеше на истиот кауч

Интересно: Еве зошто групата од „Пријатели“ секогаш седеше на истиот кауч

Ве предизвикуваме: Иако најверојатно ги немате гледано со години, заземете удобно место на вашиот кауч и погледнете ги урнебесните 10 сезони на неповторливите „Пријатели“. Едно е сигурно, иако сега секој ден излегуваат нови серии, ниедна комедија нема да го надмине ова уникатно друштво кое си е приказна за себе.

Интересно: Еве зошто групата од „Пријатели“ секогаш седеше на истиот кауч

Иако, ако сте големи обожаватели, најверојатно знаете многу интересни факти за серијата, сигурни сме дека едно прашање ве мачи. Како е можно во едно толку популарно кафуле пријателите секогаш да седат на удобниот кауч додека останатите гости седнат на очигледно неудобни столчиња? И бидејќи како големи обожаватели на „Пријатели“ не можеме да речеме дека не е важно и дека тоа е само серија, гледаме малку подетално на нештата.

Една обожавателка на серијата која со сигурност има око соколово ја разрешува целата „мистерија“ – цело време меѓу кафињата на масата на сепарето со каучот стои знак „резервирано“. Не верувате? Обрнете внимание на следниве слики.

Интересно: Еве зошто групата од „Пријатели“ секогаш седеше на истиот кауч Интересно: Еве зошто групата од „Пријатели“ секогаш седеше на истиот кауч Интересно: Еве зошто групата од „Пријатели“ секогаш седеше на истиот кауч Интересно: Еве зошто групата од „Пријатели“ секогаш седеше на истиот кауч Интересно: Еве зошто групата од „Пријатели“ секогаш седеше на истиот кауч

Сега има повеќе смисла, нели? А, со оглед на фактот што „Пријателите“ беа редовни гости во кафулето, сосема е очекувано да им го чуваат резервирано најудобното место за седење, кое инаку сигурно не би го наоѓале секогаш слободно, дури можеби и никогаш.

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Слободното време го минува со голема шолја кафе и со добра книга во рака или пишувајќи го она што ѝ лежи на душата. Не може да поднесе неправда и негува емпатија кон луѓето. Како перфекционист опседнат да даде сè од себе, сонува да направи промена во светот околу неа. Креативна и желна за нови предизвици, со многу нови соништа секој ден, иако понекогаш плашлива од промена. По малку романтична со голема љубов кон англиските книжевни класици.

Поврзани содржини

Остави коментар