Мебел направен од Фиќо

Мебел направен од Фиќо

Инспирирани од минијатурниот изглед на легендарното Фиќо, дизајнерите од Мериталија во соработка со Лапо Елкан, братот на шефот на групацијата Фиат, го направиле овој уникатен мебел. Нивната мала колекција содржи масички и каучи, сите направени од предниот дел на Фиќото. Наместо вистински тркала се поставени нивни имитации направени од полиуретан, а останатиот дел се потпира на алуминиумски ногарки. Ако случајно имате Фиќо, ова е добра идеја како да го рециклирате.

Мебел направен од ФиќоМебел направен од ФиќоМебел направен од ФиќоМебел направен од ФиќоМебел направен од ФиќоМебел направен од ФиќоМебел направен од ФиќоМебел направен од ФиќоМебел направен од ФиќоМебел направен од ФиќоМебел направен од ФиќоМебел направен од ФиќоМебел направен од ФиќоМебел направен од ФиќоМебел направен од Фиќо


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар