Леден ирски кафе коктел

Ледено задоволство кое ќе ви ја стопли душата

Ледено кафе со Калуа

Заведување со ликер од кафе

Кафе Есмералда

Малку свеж воздух и овој кафе коктел е сè што ви е потребно за денешниот топол ден...

Руско кафе за утринско будење на сите сетила

Ова кафе ќе ве расони дури и ако сте спиени само неколку часа...

Сладолед потопен во кафе (Affogato al Caffè)

Летен италијански десерт со вкус на јако кафе
Датум: 12 авг 2013
, Автор:

Ледено освежување за топлите летни денови

Одлични рецепти за алкохолен сладолед на стапче со кои можете да ги изненадите вашите пријатели на наредната домашна забава.

Новогодишни алкохолни коктели со кафе

Ова се неколку коктели со кафе кои ќе им дадат посебен шмек на зимските ноќи. Може да ги приготвувате во секаква прилика за да ја подобрите атмосферата на забавата.
Датум: 29 дек 2012
, Автор:

Чоколадно еспресо мартини

Одличен пијалак за време на вечерено излегување со пријателите...

Кафе Романса

Прекрасно и необично подготвено еспресо за убаво и романтично расположение...
Датум: 13 јан 2012
, Автор:

Кафе-коктел со ѕвезден бисквит

Почестете се со единствениот вкус на овој коктел...

Вотка-кафе коктел

Совршен финиш на вкусната вечера...

Еспресо шотови (Espresso Shots)

Ова е одличен начин како да ги држите будни пријателите на вашата забава. Ем кафе - ем коктел. Овие еспресо шотови се вистинки хит.
12