Вотка-кафе коктел

Вотка-кафе коктел

Совршен финиш на вкусната вечераВотка - кафе коктелПотребно (за 4 кафиња):

  • 140 мл изматен шлаг
  • 5 лажици Бејлис
  • 125 мл сварено јако кафе (филтер, еспресо, нес)
  • 4 лажици вотка
  • 4 лажици Калуа

Подоготвка: Изматете го шлагот. Во текот на матењето, додајте го Бејлисот. Кафето, вотката и Калуата распоредете ги во 4 чаши. Убаво измешајте ја течноста. Внимателно нанесете го шлагот во секоја чаша.


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот

Поврзани содржини

Остави коментар