Водич за комбинирање бои во вашата гардероба

Со помош на тркалото со бои, брзо и едноставно ќе научите како да правите совршени модни комбинации од вашиот гардеробер.

Кафе-коктел со ѕвезден бисквит

Почестете се со единствениот вкус на овој коктел...

Ужасни шефови (Horrible Bosses)

Филм за мобингот, за малтретирањето на работното место и за професионалните психопати со чии лик и дело речиси сите сме се запознале, но сме морале да премолчиме...

Ќерката на Курт Кобејн во сексапилна фотосесија

Модната фотографка Хеди Слимејн, поранешен дизајнер за „Dior Homme“, направила феноменална заводлива фотосесија со Френсис Бин Кобејн, ќерката на Курт Кобејн и Кортни Лав.