Погледнете го профилот на оваа трендсетерка со 300 илјади следбеници: Дали забележувате нешто чудно?

Доколку ви е потребен уште еден доказ дека Инстаграм е место полно со лаги и измами, профилот на оваа трендсетерка е вистинското место за вас.

13 трикови што крадците ги користат за да ве измамат

Дознајте кои се најчестите измами на уличните крадци за да можете да се заштитите доколку се најдете во таква ситуација...

16 неверојатни оптички илузии кои ќе го измамат вашиот ум

Некои од нив полесно можете да ги сфатите, додека пак други бараат поголемо внимание и концентрација.

Куче сфаќа дека е прелажано и прави израз на лицето кој слатко ќе ве насмее

Кучето Ануко не е импресионирано кога неговата сопственичка Џазмин Милтон се обидела да го измами преправајќи се дека му фрла топче.

7 знаци дека сте на работ да бидете изиграни

Доколку се сомневате дека нешто не е во ред, погледнете ги следниве 7 сигурни знаци дека некој си игра со вас...

Кои се трите најнаивни хороскопски знаци?

И на кои трикови паѓаат овие хороскопски знаци најмногу?

Поучна приказна: Одговорот се наоѓа во твоите раце

Приказна за мудроста и измамата. Мудроста е онаа која доаѓа со текот на времето, а измамата кон некој е измама и кон себе.
Датум: 25 дек 2014

Како да натерате мачка да остане на едно место?

Откако неколку корисници на Редит и Имиџер забележале дека нивните мачки на чуден начин се привлечени од кругови, и многу други корисници почнаа да објавуваат слики од своите миленици, измамени да останат заробени во затворен круг.
Датум: 22 окт 2014
, Автор:

Картички во кои се кријат пораки кои сигурно ќе ви го разубават денот

На прв поглед, пораката на секоја картичка е премногу навредлива. Но по отворањето, среќниот примател ќе биде и повеќе од пријатно изненаден.

Како хороскопските знаци реагираат на првоаприлски шеги?

Имајте предвид дека хороскопските знаци различно реагираат на првоаприлските шеги.
Датум: 01 апр 2014
, Автор:

Тест со оптички илузии: Колку лесно можете да бидете измамени?

Проверете колку лесно вашите очи и мозок можат да бидат измамени.
Датум: 07 мар 2014
, Автор:
12