Погледнете го профилот на оваа трендсетерка со 300 илјади следбеници: Дали забележувате нешто чудно?

Се појавуваат сè повеќе трендсетерки кои покажуваат колку се лажни сликите на кои им се восхитуваме на Инстаграм. Постојат трендсетерки кои започнаа да го покажуваат купот од неуспешни слики пред да ја пронајдат онаа која е доволно добра за Инстаграм. Сепак, и понатаму има голем број трендсетерки и блогерки кои ги заматуваат очите на своите следбеници.

Погледнете го профилот на оваа трендсетерка која има над 300 илјади следбеници – Дали забележувате нешто чудно?

Доколку ви е потребен уште еден доказ дека Инстаграм е место полно со лаги и измами, профилот на оваа трендсетерка е вистинското место за вас. Во продолжение погледнете за што станува збор.

Тупи Саравија од Аргентина не користи само филтри за разубавување на Инстаграм, таа отишла еден чекор подалеку. Иако има над 300 илјади следбеници, нејзината измама дури сега е откриена.

Таа не само што сака да изгледа совршено, туку сака и нејзината околина да изгледа така. А кога околината не ѝ се допаѓа, таа едноставно ја менува.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ⛅️Tupi Saravia ⛅️ (@tupisaravia) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ⛅️Tupi Saravia ⛅️ (@tupisaravia) on

Таа сака совршено небо, кое е многу важно доколку пишувате за своите патувања. Затоа, Тупи има една совршена фотографија од облаци која ја вметнува каде и да се наоѓа.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ⛅️Tupi Saravia ⛅️ (@tupisaravia) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ⛅️Tupi Saravia ⛅️ (@tupisaravia) on

Очигледно дека оваа девојка е голема трендсетерка, бидејќи облаците ја пратат каде и да оди.

Погледнете ги и овие 15 измами кои докажуваат дека луѓето ќе поверуваат во сè.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент по Македонски јазик и книжевност. Кога не пишува - чита, и обратно. Сигмунд Фројд, нејзините миленичиња, цртани, Фреди Меркјури, стари предмети и Мото ГП.

Поврзани содржини

Остави коментар