Белите здолништа се хит за оваа сезона: Како да ги комбинирате и носите?

Белите здолништа се лесни за комбинирање и одговараат на сѐ! Еве како да ги комбинирате како вистинска модна дива.

Уметнички дела претворени во прекрасни здолништа и фустани

Кој вели дека познатите уметнички дела се само за на ѕид?

6 видови здолништа кои секоја девојка треба да ги има

Доколку сте во потрага по идеален модел на здолниште, тогаш треба да ги земете во предвид овие неколку предлози.

Моден водич: Како соодветно да ја комбинирате облеката ако сте висока девојка?

Доколку сте ја имале таа среќа да бидете висока девојка, тогаш многу добро знаете дека облекувањето за вас претставува вистинско задоволство, но понекогаш и вистинско мачење.

10-те модни трендови кои ќе ги преплавуваат социјалните мрежи во 2016

Иако стиловите кои нѐ инспирираа оваа година се сѐ уште тука, доаѓа и нова плејада модни трендови кои очекуваме да доминираат во новата 2016.

Од моден додаток до комплетен изглед: Трансформирајте ја вашата бесконечна марама во здолниште или фустан

Ако ви здодеаја фустаните и здолништата кои ги имате во вашиот плакар, експериментирајте со она што веќе го поседувате.
Датум: 10 мар 2015
, Автор:

Одберете го идеалното здолниште според вашата фигура

Правилно одбраниот материјал, должината и кројот можат многу да придонесат за визуелно издолжување на нозете и намалување на оние несакани килограми.
Датум: 03 мај 2014
, Автор:

Нов моден тренд: мини здолништа со јазол

Тие одлично стојат на сите видови на тела бидејќи со својот дизајн ги обликуваат колковите во совршено заоблена форма.

Ретро дезен со точки

Застапен е во секакви бои и парчиња облека како фустани, кошули и здолништа. Без разлика на начинот на кој ќе го внесете во некоја комбинација, точкестиот дезен ќе го разигра вашиот изглед.
Датум: 28 мај 2013
, Автор:

Набрани здолништа – совршени за секоја пригода

Набраните здолништа се вклопуваат во секаква пригода, ги има во различни бои и должини, лесно се комбинираат со различни аксесоари, а може да ги носите на рамни обувки но и на високи потпетици.
Датум: 26 апр 2013
, Автор:

Модните трендови од Лондонската недела на модата 2013

Иако лондонската треска заврши, ќе остане запаметено спектакуларното шоу, откачените текстури, нео-панк креациите и шаренилото од бои. Ова се 6 модни трендови...
Датум: 23 феб 2013
, Автор:

Колку често треба да се перат одредени парчиња облека?

Сите ние сакаме да го зачуваме новиот изглед на облеката колку што е можно подолго и затоа треба да бидеме внимателни кога треба да се исперат одредени парчиња облека. Прочитајте што нè советуваат стручњаците...
Датум: 22 ное 2012
12