30 октомври 2018 | Кафе пауза

Овие луѓе освоиле награда од 1,5 милиони долари за генератор што извлекува вода од воздух

Оваа неверојатна машина има способност да создаде стотици галони води, користејќи го самиот воздух, и на тој начин да им помогне на милијарди луѓе ширум светот.

Животот на овие скелети изгледа навистина забавен и полн со настани

Иако се наоѓаат и мрзливци кои не вложуваат ништо за декорирање на домот и околината, оние што се инспирирани воодушевуваат и насмејуваат многу луѓе ширум светот.

Љубовната приказна на геј парот што ги сруши сите предрасуди

Нивната љубовна приказна значително се разликува од останатите во Холивуд, но тоа не значи дека вреди помалку.

Како да ја одржите страста во врската: 19 жени ги споделуваат нивните искуства

Дури и најдобрите врски не се имуни на исчезнување на страста.

3-те најубави модели на здолништа за есен/зима 2018 година

Есенската сезона веќе е во полн ек, а со неа дојдоа и многу нови трендови.

10 нешта што не можеме да ги докажеме, но луѓето сепак веруваат во нив

Дури и кога немаме цврсти докази, луѓето настојуваат да продолжат да веруваат во одреден феномен.

Пијалак од 5 состојки што ги елиминира сите непријатни телесни миризби

Вкусен и здрав пијалак што ќе ви помогне да мирисате одлично!

Што ве очекува во љубовта до крајот на 2018-та година според вашиот хороскопски знак?

Наближува крајот и на оваа година, но има доволно време за да настане вистински пресврт во вашиот живот.

20 фотографии кои докажуваат дека татковците се најдобрите пријатели на девојките

Научниците откриле дека татковците на мали девојчиња се повнимателни и поодговорни за разлика од татковците на момчињата.

5 чудни начини на кои студеното време влијае на вашето тело

Иако звучи очигледно, можеби не знаевте за влијанието што го има студот на нашите тела.