Животот на овие скелети изгледа навистина забавен и полн со настани

Животот на овие скелети изгледа навистина забавен и полн со настани

Октомври е познат по „Денот на вештерките“, и во текот на целиот месец бевме преплавени со илјадници фотографии од ширум светот (особено од Америка), на коишто очигледно може да се забележи сè поголемата креативност кога станува збор за славење. Иако се наоѓаат и мрзливци кои не вложуваат ништо за декорирање на домот и околината, оние што се инспирирани воодушевуваат и насмејуваат многу луѓе ширум светот. Едни од овие луѓе се соседите на твитерџиката позната како Семи Кампањано, којашто секој ден гледала различни сценарија од животот на 4 скелети во нивниот двор. Погледнете ги фотографиите и подгответе се да насмеете до солзи.


Продолжува на следната страница…


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар