Пијалак од 5 состојки што ги елиминира сите непријатни телесни миризби

Пијалак од 5 состојки што ги елиминира сите непријатни телесни миризби

Вкусен и здрав пијалак што ќе ви помогне да мирисате одлично!

Потребни состојки:
  • 2 јаболка
  • 4-5 листови свеж кељ
  • 1 гранче свеж магдонос
  • 1 исцеден лимон
  • 1 мало парченце ѓумбир
Начин на подготовка:

Добро измијте ги сите состојки во ладна вода и ставете ги заедно во блендер. Можете да додадете и неколку коцки лед при матењето за да добиете поосвежителен пијалак. Матете додека не добиете хомогена смеса и испијте го наутро на празен желудник.

Погледнете ги и овие 10 видови храна и пијалаци кои ќе направат вашето тело да мириса одлично.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар