5 модели на здолништа што ќе ги обожавате оваа пролет

5 модели на здолништа што ќе ги обожавате оваа пролет

Иако здолништата се носат во текот на целата година, вклучувајќи ја и зимата, кога станува збор за пролетта – тие се без сомнение најпосакуваното парче во женските гардеробери. Во овој топол период, тие на некој начин оживуваат. Имајќи го тоа на ум, пред нас доаѓа пролет во која нема премногу простор за суптилност и претеран минимализам, бидејќи некои од раните трендови кои веќе се забележуваат се неонски бои, впечатливи дезени и смели кроеви. Погледнете во продолжение кои здолништа ќе бидат најзабележувани на улиците кога температурите конечно ќе се зголемат.

1. Слип здолништа со животински дезен

 

View this post on Instagram

 

A post shared by BROOKETINI || STREET STYLED (@bro0ketini) on

Овој модел на здолниште веќе некое време е популарен и покрај тоа што стои одлично, може да се комбинира на многу начини.

2. Здолниште на преклоп

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ellie (@slipintostyle) on

Како и фустаните на преклоп, така и овој модел на здолништа го истакнува само најдоброто на телото, давајќи ви доза сексапил и заводливост.

3. Неонско здолниште со миди должина

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Valérie-Anne (@valerieanne16) on

Овој впечатлив тренд нема да им се допадне на сите, но оние што ќе бидат доволно храбри да го пробаат, гарантирано ќе поминат забележано.

4. Логоманија

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sonja Kovac (@xoxosonjakovac) on

Овој тренд веќе се забележува во светот на модата, а како што се доближуваме до пролетта, така ќе биде поистакнат и при изборот на здолништа.

5. Карирани здолништа

 

View this post on Instagram

 

A post shared by FRANCE DEJONCKHEERE (@madebyf) on

Карираните здолништа веќе неколку години цврсто се држат на врвот на сите тренд листи, а тоа продолжува и во оваа пролет со елегантни модели, одлични за секоја пригода.

Погледнете ги и овие 5 парчиња облека што ќе направат вашата половина да изгледа послабо.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар