3-те хороскопски знаци што ќе уживаат во новата полна месечина

3-те хороскопски знаци што ќе уживаат во новата полна месечина

За разлика од 3-те хороскопски знаци кои е подобро да останат дома во текот на овој период, овие 3 едноставно ќе цутат. Полната месечина ќе има одлично влијание на нив и тие ќе успеат да постигнат и нешта за кои никогаш не мислеле дека е можно. Па, ако сте родени во еден од овие хороскопски знаци, уживајте, бидејќи ова е вашиот период!

1. Бик: Подготвени сте за славење

Без разлика дали станува збор за љубов кон себе, заљубување во друга личност или пак, едноставно завршување на проект за којшто сте страсни – не се двоумете да се охрабрите да дадете сè од себе. Едно нешто е сигурно – вашите вибрации привлекуваат сè околу вас, па ако останете автентични, другите нешта ќе се средат самите од себе.

2. Рак: Конечно ја зборувате вистината

Покрај фактот дека сте огромен фан на сезоната на Рибите, што само по себе ви влијае на расположението, полната месечина во Девица ќе ја осветли вашата трета куќа на комуникацијата, технологијата и локалната заедница. Ова истовремено ќе биде и ослободувачки за вас, но и ќе ви влее доза сигурност. Па, фокусирајте се на вашиот најблизок круг пријатели и нештата брзо ќе ви се подобрат.

3. Јарец: Конечно преземате возбудливи ризици

Без разлика дали сте одлучиле да прифатите работа надвор од државата, да учите во странство или пак, да тргнете на егзотично питување, се надеваме дека ќе останете свесни за сите ваши успеси што ве доведоа до овој момент. Поминувавте низ тежок период, долго време, но оваа полна месечина е потсетник од небесата дека сепак постои светлина на крајот на тунелот.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар